Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIP postavy v kampani

2. 10. 2008

Speciální postavy v kampani

Pro tyto významné postavy existují jiná pravidla než pro řadové 'ne-role-hrající' účastníky kampaně.

Důležité postavy se dělí na:

- VIP

- velitele frakcí

 

VIP

VIP postavy mají na danou akci kampaně pouze 1 život. Pokud je takováto postava zabita, její charakter se už akce neúčastní.

VIP postavy jsou oblečeny v souladu s fotografií, která je/bude povinně přiložena spolu se jménem a specifikací v bojovém rozkazu. Její oděv, resp. kostým musí být dostatečně odlišný od oděvu ostatních řadových bojovníků. Hráč za vyřazenou VIP postavu se může obléci jako řadový voják a od této chvíle se na něj vztahují obecná pravidla pro řadové bojovníky.

VIP mohou koordinovat součinnost více frakcí.

 

 

Velitelé

Velitel, resp. polní velitel frakce je speciální postava 'roli hrající', mající své chorvatské/bosňácké/srbské jméno a fotografii zveřejněné před akcí v bojovém rozkazu. V případě svého vyřazení se velitel odebere na mrtvoliště a odtud může okamžitě (nečeká na uplynutí respawnu) vrátit na hlavní základnu své frakce. Zde může vykonávat veškeré funkce s jediným omezením: nesmí použít zbraň do uplynutí času svého respawnu. Během této doby může být nepřítelem buď  zajat nebo znovu vyřazen. V případě nového vyřazení odchází na mrtvoliště a může se na základnu vrátit opět podle stejných podmínek.

Velitel má povoleno po celou dobu akce sbírat informace v terénu a komunikovat dle vlastního uvážení nehledě na vyřazení, ovšem v rámci scénáře a fair-play.

Velitelé mohou uzavírat příměří, ale mohou ovládat pouze své vlastní bojovníky, koordinaci více frakcí musí zajišťovat VIP.

 

Željko Ražnatovič (Arkan) - Жељко Ражнатовић (Аркан) - VIP

ObrazekNarozen jako syn dekorovaného důstojník jugoslávského letectva, proslaveného svými aktivitami v partyzánském hnutí, a komunistické aktivistky, od mládí utíkal z domu, až ve svých dvaceti letech ilegálně emigroval do západní Evropy, kde se živil loupežemi a vraždami pro jugoslávskou tajnou službu, především emigrantů a nepřátel režimu. Byl několikrát zatčen, ale pokaždé dokázal uprchnout, dostal se na listinu TOP 10 Interpolu.

V roce 1981 se vrátil do Jugoslávie, kde pokračoval ve své kriminální činnosti, otevřel si zde několik nelegálních podniků. V roce 1983 jej přepadli doma dva policisté s příkazem k zatčení, Arkan vytáhl pistoli a oba postřelil, což následně zvedlo jeho pověst v Bělehradě.

V říjnu 1990 založil Srbskou dobrovolnickou gardu, fungující pod záštitou generálního štábu Jugoslávské lidové armády. Tato skupina byla zpočátku složena především z ultraz fanoušků fotbalového klubu Rudé hvězdy Bělehrad.

Tato nepravidelná armáda, zvaná Arkanovy tygři, čítala až 10 tisíc dobře trénovaných bojovníků a  disponovala moderním vybavením, včetně několika tanků a helikoptér.

Osobně organizoval obranu v oblasti Dolniho Lhotje a vedl úspěšný protiútok proti chorvatským jednotkám na předměstí Vizovaru. Atentáty na něj nebyly úspěšné a jeho Tigrovi zde dosáhly významného vítězství. Oproti tomu se objevily první stížnosti na porušování Ženevských konvencí o zacházení s válečnými zajatci, dokonce se do médií dostal videozáznam, na němž osobně nožem popravuje zajatého chorvatského politického činitele M. T. Maroševiće.

V boji o most u Klobuvjecu (Vrata sudbine) unikl jen o vlas atentátu Legie časti.

Neustále je primárním cílem především pro chorvatské vojáky, kteří usilují o jeho vydání mezinárodnímu soudnímu tribunálu pro válečné zločiny. 

 

Milorad (Legija) Ulemek  (Милорад "Легија" Улемек) aka Milorad Luković (Милорад Луковић) - velitel

Obrazek

Ulemek se vrátil do Srbska po začátku jugoslávské války, když 18. března 1992 dezertoval z Francouzské cizinecké legie. Vstoupil do Srbské dobrovolnické gardy - Arkanovým tygrům a zpočátku u nich působil jako bojový instruktor, s Arkanem bojoval v Chorvatsku a v Bosně...

Je považován za velitele diverzního oddílu Arkanových tygrů, který zmasakroval na Komonjecu četu HVO při pokusu o odříznutí komunikací během chorvatské operace Závory, předpokládá se jeho aktivita v prostoru Vizovaru, kam se jeho oddíl stáhnul poté, co srbská vojska ustoupila ze Zadvorce.

Potvrzena je jeho účast ve vedení oddílu SDG během útoku na předměstí Vizovaru 30.8.1992.

 

 kalif Muhamad al Šenky Ibn al Tarahun (VIP)

Obrazek

 Muslimský vůdce, jehož životopis obsahuje samá bílá místa. Jeho identita byla prozrazena, jeho úmysly a minulost ovšem nikoliv.

Pravděpodobně se jedná o islámistického velitele, který dlouhé roky cvičil mudžahedíny v Afghánistánu a Íránu, má za sebou četné zkušenosti z bojů na Blízkém východě a je považován za extrémně nebezpečného a všeho schopného.

V přestřelce u Vizovaru byl zraněn, a to pravděpodobně přátelskou kulkou. Byl transportován do nemocnice, po operaci už je v pořádku a bude jako poradce fungovat v Operaci Mustafa.

 

 

 Jafar Stavelić (VIP)

Obrazek

Poručík Stavelić je velitelem průzkumného oddílu ARBiH, hájícího zájmy bosenských muslimů, žijících na předměstí Vizovaru.

Nese vinu za inciaci Akce Zmrd během bitvy o předměstí Vizovaru 30.8., vydal chorvatského delegáta Maroševiće Arkanovým tygrům, čímž se stal úhlavním nepřítelem všeho chorvatského. Cena za jeho hlavu zvolna narůstá, bude jednou z nejzajímavějších trofejí pro chorvatské a srbské bojovníky.

Podle nejnovějších zpráv změnil Stavelić poněkud vzhled, povídá se, že si nechal narůst plnovous.

 

 

 

 

Ante Bregović - velitel

Obrazek

Poručík Ante Bregović je velitelem 1. čety roty D 24. pěšího praporu Chorvatské rady obrany. Účastnil se jak bojů během chorvatské Operace Závora, tak i bitvy o Vizovar (Regnum Irae).

Padl při obraně mostu u Klobuvjecu (Vrata sudbine), po střelném zranění způsobeném kulkou ráže 5,45mm, vypálené neznámým střelcem, byl zabit nožem srbského bojovníka.

 

 

 

 

 

 

Matrijan Tito Marošević -VIP

Obrazek Jeden z čelních představitelů politického vedení chorvatského společenství Herceg-Bosna, který je vzhledem ke svému vysokému postavení a dobrým vztahům s bosenskými muslimy pověřený navázáním kontaku se zástupci velení ARBiH na nově získaném předměstí Vizovaru. O jeho minulosti a aktivitách v podsvětí se hodně spekuluje, předpokládá se, že je hlavním strůjcem dodávek zbraní pro Chorvatskou radu obrany (HVO).

Podílel se na plánování úspěšného chorvatského útoku na hlavní křižovatku u Zadvorce a je podezřelý z mučení srbských válečných zajatců. Podle dostupných informací je ozbrojený a nebezpečný, jeho okolí o něm mluví jako o nevyzpytatelném a vypočítavém lobbistovi, který se nezastaví před ničím.

Během bitvy o Vizovar (Regnum Irae) byl kvůli svému vlivu a potenciálu strategickým cílem pro srbské jednotky, které chtěly zabránit uzavření plánované dohody mezi Chorvaty a Bosňáky v prostoru Vizovaru. Nakonec byl zajat právě Bosňáky a prodán do srbského zajetí.

Byl popraven Arkanovými tygry a je považován za chorvatského národního mučedníka a hrdinu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář