Jdi na obsah Jdi na menu
 


TNB5: Debriefing UNPROFOR

6. 4. 2009
 
Do 10:00 práce na základně, ( natažení ostnatých drátu ) postaveni přístřešku, a vyvěšení vlajky. Ihned po desáté došel posel od srbů posel s dopisy pro UNPROFOR
V dopisech zadal zajištěni prostoru u seníku pro klid v oblasti
 
V okamžiku hry byli naše frekvence zároveň obsazeny HVO. Pro vysvětleni co se děje poslala HVO, svého zástupce s kterým poté jednalo UN celou dobu za stranu HVO.
Bylo zjištěno ze HVO mají špatné informace a proto se přeladili z frekvenci určené pro UN
Po té požádali diplomat ze strany HVO o doprovod k jeho základně, bylo mu vyhověno
 
Ve stejnou dobu, co šel diplomat HVO s doprovodem UN, byla vyslána jednotka k seníku, aby drželi prostor, aby v prostoru byl klid.
Po hodině bylo MOGem řečeno ať opustíme prostor seníku, naše jednotky se následovně stáhly, po té okamžitě zareagovala srbská strana a žádala opětovné nastaveni stavu co byl předtím, během toho naše jednotky pendlovali pro zajatce, ze začátku došlo z neznalosti prostoru k prodlevě než naše jednotka dostala k srbským pozicím, a srbské velení začínalo byt nervózní, z důvodů nutnosti držet zajatce a nemožnosti uvolnit sily k obraně základny a nebo to tvrdili do vysílačky.
 
Po 11 hodině začalo v oblasti přituhovat. Jednotky UN začínaly být v prostoru ostřelovány neznámými silami, které se v okamžiku útoku nedařilo identifikovat, dochází k nedůvěře k HVO, ale nejsou žádné důkazy, jsou hlášeny rozpory mezi oficiální verzi co říkal diplomat HVO a co podávají do hlášení jednotky UNPROFOR, z důvodu že strana HVO se k jednotkám UN relativně vycházela vstříc, oživuje zraněné vojáky UN a viditelně se nechovají nepřátelsky, nebyl důvod jakkoliv silově zakročit
V době dochází k jednání s SDG ohledne drženi bodu seníku a s zástupcem HVO ohledně toho, že kryji hledané osoby, tvrzeno bylo že nic nekryji, ze je také loví, UN nevěří vysvětleni diplomata HVO a nechává diplomata z HVO odejit.
 
Po 12 dochází k vyhroceni situace a ve stejnou dobu jsou dvě skupiny jednotek UNPROFOR napadeny skupinu bojovníků, kde byli z těch co na UNPROFOR střílely identifikování bojovnici ArBiHu a i nějací bojovnici, jejíž totožnost nebyla zjištěna.
 
Velením UNPROFOR bylo žádáno na diplomatickém kanálu vysvětlení po ArBiHu, nebyla žádná reakce, veleni UNPROFOR kromě ,že jim bylo jednou předáno 5 zajatců, nebylo nijak  kontaktováno stranou ArBiHu.
 
Proto byla vyslaná jednotka k základně ArBiHu, aby vyšetřila útok na naše jednotky
Když se jednotka dostala poblíž pozic ArBihu byla vojska ArBiHu v bojové pohotovosti, připraveni střílet, proto jednotka požádala o schůzku s velitelem ArBiHu, kde zástupce UN žádal o vydání lidi co se podíleli na útocích na UN lidi, Bylo řečeno,že nikoho nevydají nikoho nenapadli a odmítali jakkoliv spolupracovat s takto vyhroceným postojem ozbrojené frakce se jednotky UN nesetkali,
Veleni ArBiHu odmítlo se podílet na vyšetřeni a vydáni bojovníků, co napadli UNPROFOR a dávali svým bojovým postavením najevo ochotu na nás střílet, následovně veleni UN požádalo o svoleni provést letecký útok a jit si pro hledané osoby, svoleni bylo vydáno, jednotky UN se začali shromaždovat u pozici u seníku, v naší blízkosti se nacházeli neustale jednotky HVO, které nijak neohrožovaly jednotky UN a byli požádáni, aby opustili prostor z důvodů přípravy bojů.
Po určíte době, kterou naše jednotky čekali na posily se nesnažilo ArBiH jakkoliv nás kontaktovat a zabránit útoku na jejich pozice.
Po dojiti posil byl zahájen letecky útok, který trval 30 sekund. Při zahájeni leteckého útoku začali jednotky ArBiH v běhu opouštět pozice. Po skončení leteckého útoku naše jednotky obsadily linii a začal protiútok jednotek ArBiH, narůstali ztráty UN a jednotka se nezačala posouvat dopředu, včasnému ústupu zabránilo, že jsem čekali na nejvíce vysune lidi, něco ji tam spadlo tak to sbírali a než se vyhrabali většina jednotky co vedla útok padla a byla zajata. Z 6 zajatých členu byli 3 zastřeleni při pokusu o útěk a další 3 využívali pohostinství základny ArBiHu.
Po odrazeni útoku jednotek UN pokračoval ArBiH v útoku na základnu UN.
Po zahájení útoku i před zahájením útoku nám neustale nabízeli frakce HVO a SDG nezávisle na sobe pomoc při zatčení osob z ArBiHu, tyto nabídky byli odmítnuty..
Ale v postupu času v separátních rozhovorech UN domluvilo klid zbrani mezi stranami HVO a SDG na 30 minut a v dohodě bylo zaručeno, že v této době se nepokusí obsadit základnu ArBiHu.a nepřekročí dané hranice, které byli stanoveny v jednaní o příměří..
 
V době příměří měly jednotky UN dojit do tábora ArBiHu pro hledané osoby.
Během doby útoku jednotek UN, posunuly svoje linie jednotky SDG a HVO na linie za které dále nemohli podle dohody o příměří.
Během cele doby než začalo příměří, se nijak nesnažilo veleni ArBiTu jakkoliv kontaktovat veleni UN.
Během útoku UN se nepodařilo lapit hledané osoby, za včas se ji podařilo zdrhnout.
 
Během operace na dopadeni hledaných osob ArBitu zároveň UN poslalo jednotku na hledaní Legii. Očekávala z důvodů masivního nasazení sil HVO na hranicích s ArBiHem, že v oblasti bude nacházet méně ozbrojených sil HVO pro případné komplikace.
Během této operace se podařilo zabit a identifikovat jednoho z členů Legii. Při následném procházeni základny HVO a hledáni osob došlo ke kontaktu z Legii. Z důvodů nemožnosti posláni posil nedošlo k obklíčeni Legii. A při pokusu je zatknout v nepřehledném terénu padla jednotka hrdinou smrti, na běhu operace se částečně podíleli jednotky HVO, které nechali používat obrané postaveni jednotky UN a poskytli i první pomoc, ale jinak nevyvíjeli žádnou přímou činnost co by vedla k dopadení hledaných osob.
Po neúspěšném útoku na pozice ArBiHu, kdy se nepodařilo lapit hledané osoby, chvíli trvalo než se jednotky doplnili dostav, Poté byli poslány do oblasti okolo HVO a pak následovně i k přesunuty k SDG, během pohybu se nepodařilo najit na hledané osoby.
 
Ke konci hrací doby se u naší základny objevil transport s zajatci k předáni. Bylo řečeno ať zůstanou, kde jsou a velitel této skupiny šel s velitelem UN dále na základnu, kde mu chtěl velitel dát papír o převzetí zajatců. Když byl velitel UN a velitel skupiny, skryti pod plachtou, velitel skupiny podřízl velitel UN, následně byl útočník zastřelen .
 
Za UN byla ze hrou spokojenost.
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dik moc

(RomanS, 6. 4. 2009 21:18)

Dik moc za debriefing.
Hromadu veci jsem poradne pochopil az ted.
diky za super hru chlapy a doufam ze se jeste nekdy uvidime(pres miridla).

TARA AK BAR

diplomat HVO

(Arcon Charlie (K.M.E.N. Czechtroopers), 6. 4. 2009 11:42)

jen pro doplnění, diplomat HVO byl agent který celou dobu podporoval Legii. A podařilo se mu ač to neměl plně v úmyslu vyvolat Genocidu na arabáčích.
Za Genocidu bude odplata arabských sil velmi silná.
Jinak super game, skvělý scénář, a příště to bude ještě zajímavější.
Škoda že poprava velitele UN se nezdařila Legii jak bylo plánováno. hehehe