Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tenkrát na Balkáně 2: Regnum Irae

14. 8. 2008

Operace Závora byla po tomto počátečním krachu chorvatským velením odvolána, ač splnila nakonec účel a srbské jednotky, vázané na průzkumné a zajišťovací akce, nedokázaly zabezpečit silnici z Dolniho Lhotje na Zadvorec, kde probíhala hlavní ofenzíva HVO s cílem dobytí klíčového mostu pro umožnění postupu těžké techniky na Vizovar, který je silniční křižovatkou a bránou do celé oblasti až k hranici. Srbská armáda musela ustoupit před přesilou asi 3km na východ. Přezbrojuje a přeskupuje se na protiútok na pozice chorvatských vojsk na kopcích, obklopujících Vizovar. Protože v oblasti Vizovaru a v blízkých osadách na východ od něj žije početná bosňácko-muslimská menšina, je možno v tomto prostoru očekávat účast i ARBiH, bránící zájmy zdejších obyvatel.

Obrazek

Střet je naplánován na 30.8., kdy zahájí srbská vojska útok na chorvatské pozice, čerstvě dobyté během ofenzívy směr Vizovar. Časový harmonogram počítá se začátkem od rána (cca 0900) a koncem do odpoledne (cca 1700), přičemž na závěr by proběhl pro zájemce pivní debriefing přímo na místě s přespáním v přírodě.

Pro účast na akci NENÍ rozhodující účastnit se akce po celou dobu (např. přijet hned ráno) - vše ale po individuání domluvě.

AKCE JE POUZE PRO ZVANÉ, RESP. POŘADATELEM SCHVÁLENÉ A POTVRZENÉ TÝMY, které od okamžiku registrace podléhají jednotlivým velitelům frakcí. Na požádání zašlu mailem Předběžná opatření k akci (budou hotova do pondělí 18.8.).

Vítáni jsou váleční zpravodajové - pořizování dokumentace (foto, video) bude oceněno dle dohody (kompenzace za cestu a čas atd.)

Zájemci o účast na Regnum Irae nechť se hlásí mailem přímo Edemsovi (viz kontakty) s předběžným zájmem o zařazení (Srbové, Chorvati, Bosňáci).

Let the games begin!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář