Jdi na obsah Jdi na menu
 


TNB5: Debriefing - agent HVO

6. 4. 2009
Hlášení z provedené akce                                            kampaň TNB - VIZOVAR
 
                                                                                              TOP - SECRET
 
 
datum:              28.03.2008
čas:                  10:00-17:00 LSEČ
lokace:             Vizovice
 
úkol mise:                    Ochrana jednotky TYGR, eliminace cílů, dezinformace,
jednotky:                     TYGR - místní označení Legia časti – 3 muži
                                    SIBIŘ - Agent rozvědky – zařazen do jednotky Charlie – Arcon
pomocné jednotky:      Charlie – součást bojových skupin HVO/K.M.E.N.
supeň utajení:               Přísně tajné
 
 
Briefing:
 
Agente, byla Vám přidělena důležitá mise. V oblasti u lokace Vizovar, se střetnou jednotky bojujících stran kampaně TNB. Bylo nám sděleno, že došlo k prozrazení informací, které by mohly vést k dopadení našich najmutých agentů z jednotky TYGR, kteří bojují s jednotkami HVO pod označením Legia části. Dále jsme zjistili, že se do sporu budou míchat jednotky UN, které mají jako prioritní úkol najít jednotky a zajmout naše agenty. Tím by mohlo dojít k prozrazení naší angažovanosti v tomto konfliktu a to si naše vláda nepřeje.
 
Vaším úkolem pokud jej přijmete, je zajistit jakýmikoliv prostředky aby nedošlo k zajmutí členů jednotky TYGR. V případě že by došlo jejich zatčení, musíte zajistit aby nemohli vypovídat. Prostředky zvolte dle libosti.
 
K utajení přítomnosti našich aktivit, jsme dohodli Vaši infiltraci do jednotek K.M.E.N. A budete mít k dospozici 4 muže z čety Charlie ve které se ujmete velení. Tito muži jsou zcela loajální vůči naší agentuře. Mají za úkol zajistit aby jste nebyl zajat.
 
Máte povoleno, porušit ženevské konvence a střílet i do našich spojenců.
Budete-li vy nebo vaši lidé chyceni, naše agentura se od Vašich skutků bude plně distancovat.
 
 
Debrifing:
 
9:00 – Příchod na místo Agent + 4 jeho ochránci – označení Charlie
10:00 – Kontakt s jednotkou TYGR
10:30 – Jednotce TYGR sděleny pokyny k likvidaci osob = cíle / jednotky TYGR sundali krycí uniformy
10:45 – První kontakt s jednotkami UN – Krycí akce „Změna spojovacích frekvencí“
-         hodnocení této akce = Velitel jednotek UN uvěřil že osoba představující se krycím jménem Arcon je diplomat, projednány nové frekvence, díky dokonalé retorice nepojal podezření.
 
11:00 – Druhý kontakt s jednotkami UN
-         Podařilo se zabránit zajetí jednotek TYGR tím že celá četa Charlie se postavila mezi jednotky UN a skupinu TYGR = ztráty pouze na straně UN
11:10 – Třetí kontakt s jednotkami UN
-         Znovu se podařilo zabránit jednotkám UN aby zajmula skupinu TYGR = Jednotky UN byly eskortovány na základnu UN = došlo k tomu že příslušníci jednotky UN nerespektovali přísný zákaz střelby na skupinu TYGR a pak měli ztráty.
-         Jednotka Charlie prováděla falešnou střelbu aby odvrátila od sebe pozornost
-         hodnocení = Velitel UN má podezření, avšak jak se dalo očekávat jednotky UN nejsou znalé prostředí jako naši lidé, a tak nezasáhli.
-         Agent jedná již na vlastní pěst bez informování velení HVO a daří se mu vyvolávat rozpory uvnitř UN
 
12:00 – Čtvrtý kontakt s jednotkami UN
- Zjistěno, že jednotky UN spolupracují s Srbskou stranou – rozhodnuto že bude proveden pokus o překažení těchto aktivit
-         Naléhavá žádost na akce jednotek UN proti Srbům, která má být oprávněna tím, že jednotky hledané UN pod označením Legie jsou přisuzovány Srbské straně
-         UN se staví chladně k této žádosti = nutno vyvolat konflitk
 
13:00 – Kontakt jednotky SIBIR a TYGR u základny HVO
(přítomen novinář, který zaznamenal skrytou kamerou předávání informací = novinář nebyl zabit)
 
Nařízeno jednotce TYGR aby zvýšila intezivitu napadání jednotek UN, s tím že se pokusí Agent vylákat většinu příslušníků jednotek UN mimo základnu.
 
14:00 – Jednotky TYGR utočí na základnu UN = bohužel je na základně zrova přítomen i Agent, a tak je nutno opět zablokovat boj = a ošetřit jednoho člena jednotky TYGR (vše se děje před zraky UN kteří nezasahují = neočekávaná pasivita UN)
 
14:30 – Jednotka Charlíe vede krycí utok na muslimskou základnu společně s ostatními jednotkami HVO a následně se přidávají i jednotky UN jak bylo Agentem domluveno. Agent zasažen a stahuje se na základnu HVO k ošetření
 
14:45 vyhodnoceno, že utok selhal a byl zastaven = učel krycího utoku bylo dosaženo = velitel UN se tímto nechal přesvědčit k policejní akci na základnu Muslimů, a dohodl i aktivně příměří s Srbskými bojuvkami – utok nařízen na 15:30
 
14:55 – odeslaná informace jednotce TYGR aby v okamžiku kdy bude základna díky policejní akci oslabena zabili velitele UN a odeslali informaci jednotce SIBIR/Agent, který následně vydá pokyn všem jednotkám HVO aby postříleli všechny členy jednotek UN a následně obsadili základnu Muslimskou.
 
15:30 – utok začal, stráty na stranách HVO a UN minimální (ztráty na straně Srbů neznámy = zapojili se jen do počáteční fáze utoku)
 
15:50 – základna Muslimů dobita = není informace o eliminaci velitele UN – Agent se musí rozhodnout zda zautočí na UN nebo ne – vyhodnoceno jako kritické rozhodnutí – od zabití jednotek UN ustoupeno, pro podezření že UN prohlédla lest.
 
16:15 – základna HVO – zjištěno, že jednotce TYGR se umysl nezdařil, a následně že celou dobu co byl utok na základnu muslimů bylo na základně HVO přítomno min 10 od UN. Byl zabit a identifokován jeden člen jednotky TYGR.
 
 
16:20 – jednotky TYGR byly staženy z bojište – Agenta nebylo možno transportovat zpět – byl eliminován.
 
16:30 – očekávána trestní výprava UN – krátce na to byly boje zcela ukončeny.
 
 
 
Závěrečné hodnocení mise:
 
Arcon se zhostil role Agenta dokonale, a jeho 4 pomocníci Polda, Thurgau, Rezna a Loty, vytvořili absolutní špičkovou atmosféru.
 
Díky neznalosti jednotek UN prostředí kampaně, byla jejich činost obsolutně dokonalá a odpovídala reálitě vstupu jednotek UN do jakéhokoliv konfliktu.
 
Organizátorům této akce patří čest a sláva.
 
Jen je škoda že některé teamy – hlavně ty co jeli za Muslimy – nebyli na debrífingu, protože ne zcela pochopili co to bylo za „hromadnou“ akci na závěr. Je fakt že kdyby se Legii podařilo zabítí velitele UN, a celá HVO mohla pak zaútočit na UN u základny Muslimů asi by jim to došlo, a smáli by se místo naštvání. Dofám že je vysvětleno (přes ICQ) těmto lidem, že to nebylo pro pokažení akce, ale odpovídalo to scénáři s Agentem.
 
            S radostí nad proběhlou akcí totálně zničení ale štastny Agent – Arcon -
                                                                                                          Charlie Czechtroopers
                                                                                                                      K.M.E.N.
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pasivita UN

(nox (16.PzPr), 13. 4. 2009 21:04)

Pasivita UN byla způsobena několika faktory: špatným briefingem (neznalost cílů mise, neseznámení se s hledanými osobami,...), neznalostí prostředí i neočekáváním diverzní činnosti z jiných, než bojujících stran. Faktor reálnosti (druhý odstavec zespodu) jsme připustili, i když předchozí faktory do činnosti UN zasáhly větší mírou.
O co větší pasivita byla teď, o to větší aktivitu očekávejte příště :) jinak skvěle zahrané agente.